Orzeźwiające koktajle na lato

Orzeźwiające koktajle na lato

Lato to czas upałów, urlopów i bardzo często lemiuchowania. Przy wysokich temperaurach bardzo często zdarza się, że spożywamy mniejsze ilości posiłków. Często sięgamy wtedy po zimne napoje, które mają nas orzeźwić, ale ja dzisiaj zaproponuje Wam 3 koktajle, które są bardzo szybkie w przygotowaniu, nie wymagają skomplikowanych składników, a na dodatek są bardzo zdrowe.

I Koktajl 

Arbuzowy zawrót głowy

Składniki:
4 łyżki malin,
pół banana (może być cały);
2 grubsze plastry arbuza (wyciągnąć pestki).


Przygotowanie:
Wszystko blendujemy.

Smacznego

II Koktajl

Fioletowe szaleństwo

Składniki:
7 łyżek borówek;
3 łyżki migdałów;
pół banana;
1 łyżeczka miodu.
 
Przygotowanie:
1. Borówki wkładamy do zamrażalnika na conajmniej 4h. Kiedy borówki będą zmrożone wtedy można przygotować koktajl.
2. Do blendera wrzucamy 4 łyżki borówek i dodajemy miód, całość miksujemy i przelewamy do szklanego naczynia. Tę 1 warstwę z borówek przekładamy 1 łyżką migdałów.
3. Następnie przygotowujemy 2 warstwę. Do blendera dodajemy pozostałą część borówek (około 3 łyżki) i pół banana, miksujemy. Całość znów przelewamy do naczynia. I posypujemy migdałami (około 2 łyżki).

Smacznego

III koktajl

2 światy

Składniki:
60 ml mleka ja użyłam mleka roślinnego);
1 płaska łyżka nasion chia;
około pół ananasa;
pół mango;
1 łyżeczka miodu;
2 łyzki soku z cytryny;
3 kostki lodu.
 
Przygotowanie:
1. Mleko wlewamy do szklanego naczynia, w którym będzie nasz koktajl i dodajemy do niego nasiona chia. Naczynie odkładamy do lodówki na około 1h.
2. Następnie obieramy mango ze skórki i wrzucamy do blendera wraz z lodem i połową (z połowy ;)) naszego ananasa. Wszystko miksujemy i przelewamy do szklanego naczynia, w którym jest mleko z nasionami.
3. Pozostałą część ananasa dzielimy na 2 równe części. 
4. Pierwszą część ananasa miksujemy i przelewamy do naczynia. Następnie drugą część ananasa wrzucamy do blendera i dodajemy do niego 1 łyżeczkę miodu oraz 2 łyżki cytryny i przelewamy do naczynia. 

Nasz koktajl jest gotowy.  Mimo, że na zdjęciu nie widać tych warstw, ale jedząc kolejne części koktajlu można zauważyć różnice w smaku.

Smacznego

Koktajle są naprawdę proste i szybkie w przygotowaniu, a chyba ich największą zaletą jest to, że orzeźwiają i mają niesamowity smak.

Tasty diet by milena-Dietetyk

Please follow and like us:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *